Varustus

Juhised iluuiskude soetamiseks

Kõige kindlam moodus uiskude valimisel on tulla poodi ja kohapeal proovida 3-4 mudelit. Vajalik on, et uisusaabas oleks tihedalt ümber jala ja tugevalt toetaks kederluu piirkonda. Saapad peavad kindlalt hoidma hüppeliigest, et vältida jala väljaväänamist ja tõsiseid traumasid.
Uisusaabaste ostmisel on esmatähtis õige suurus. Liiga suur saabas ei taga piisavat tuge ja jalad pöörduvad välja.
Uisusaabaste proovimisel peavad jalas olema sellised sokid, missugustega hakkate uisutama. Uisusaapaid on mitte ainult erinevaid numbreid vaid ka erinevaid laiusi. Tihti on saabas pikkuselt paras kuid on kas liiga kitsas või lai. Kindlasti proovige erinevate laiustega saapaid.
Juhul kui teil on väga lai jalalaba, soovitame osta natuke suurem number, tähtis on, et saapa kannaosa oleks tihedalt ümber kanna.
Ostes lapsele uisusaapaid, võib lubada natuke suurmat numbrit jättes natuke kasvuruumi. Kuid ennekõike peab lähtuma lapse uisutamisoskusest ja treeningute intensiivsusest.
Nüüd, tähelepanu, kuidas õigesti siduda uisusaapaid!
Sidumine toimub alt üles. Tugevamini peab siduma jalavõlvi piirkonnas (kanna maksimaalseks fikseerimiseks ja hüppeliigese toetamiseks) ja nõrgemalt saapahaakide juures. Kui olete uisusaapa kinni sidunud tõuske püsti ja vaadake, et saapad oleksid otse- hüppeliiges ei tohi vajuda ei välja- ega sissepoole.
Algajad peaksid valima keskmise kõvadusega saapad, mis võimaldaksid kükitades painutada hüppeliigest.
Pärast igat treeningut peab uiske ja saapaid õigesti hooldama. Saapad peavad tavatingimustes kuivama, mitte päikese käes ega küttekeha juures. Uisuterad tuleb kundlasti kuivatada niiskust imava lapiga ja seejürel panna teradele riidest kaitsed.


Uiskude teritamine

Uiskude teritamine on ülitähtis. Uisutamise kvaliteet sõltub sellest, kui professionaalselt on uisud teritatud. Teradel on sise- ja väliskant ja halvasti teritatud uiskude puhul ei ole võimalik hästi tõugata, kuna uisk libiseb „alt“ ära; ega tasakaalu hoida. Uiske peab teritama kindlasti vastava ala spetsialist.
Uiske ei tasu tihti teritada, kuna nad on mõeldud teatud kindla arvu teritamiseks, pärast mida tuleb uued uisud muretseda.


Uisuterade kaitsmine

Et väljaspool jääd uisuterasi mitte rikkuda, tuleb kindlasti nende peale panna vastavad spetsiaalsed kaitsed, mis on müügil igas uisutarvete poes. Need on valmistatud kummist, plastikust või puust. Hea oleks omada kolm paari kaitseid
• Kõvad uisukaitsed, liikumiseks riietusruumi ja jääväljaku vahel
• Pehmed, riidest uisukaitsed, mis imavad niiskust ja kaitsevad kriimustuste eest.
• Riidest uisusaabaste kaitsed, mis kaitsevad saapaid kulumise eest. Samuti võib neid kasutada jalgade soojas hoidmse mõttes kui uisutatakse talvel välistingimustes. Varem valmistati sellised kaitsed vanadest villastest sokkidest.